Saldırı 'geliyorum' demiş... İşte ABD'nin 1 hafta önce yaptığı açıklamadaki dikkat çeken satırlar

2115 izlenme 01 Ocak 2017
Reklamlar
İstanbul'un ünlü eğlence mekanlarından Ortaköy’deki Reina'daki terör saldırısından 1 hafta önce ABD, Türkiye'deki vatandaşlarına 'yılbaşı' uyarısında bulunmuştu. Açıklamada, "Özellikle de Batılıların, turistlerin ve yabancıların sık gittiği bilinen restoranlar..." ifadeleri kullanmıştı.

Amerikan Büyükelçiliği, tarafından Reina saldırısından bir hafta önce  Türkiye'deki vatandaşlarına yönelik  güvenlik uyarısında bulunmuştu.  Açıklamada, "aşırılıkçı grupların Türkiye çapında ABD vatandaşlarının yaşadığı veya ziyaret ettiği yerlerde saldırı düzenleme konusundaki saldırgan çabalarının sürdüğü" belirtilerek  "2016'nın sonuna yaklaşırken, Amerikan vatandaşları Noel tatili ve yeni yıl kutlamaları için kalabalık yerlere giderken bu durumu göz önünde bulundurmalı" denilmişti.

Reina'daki saldırı sonrası ABD Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını uyardı

Açıklamada, "Kalabalıkların arasına girmekten, özellikle de Batılıların, turistlerin ve yabancıların sık gittiği bilinen restoran, ticari merkezler, ibadethane, ulaşım merkezleri ve diğer yerlerden mümkün olduğunca kaçının" ifadesi kullanılmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızın Tutuğu Balık Herkesi Hayretler İçinde Bıraktı BUNLAR ŞAŞIRMIŞLAR BÖYLE TUVALET Mİ OLUR 10'UNCU TUVALETE DİKKAT! REYTİNGLERİ ALT ÜST EDEN SPİKERİNİN SON KIYAFETİ DE OLAY OLDU Evde Kalmış Kızların Köy Düğünündenki Çırpınışları :))

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Düğünde en çok o konuşuldu!